Ana Sayfa Güncel Mercedes’in büyük boyutlu ekranı, Tesla’ya Rakip

Mercedes’in büyük boyutlu ekranı, Tesla’ya Rakip

73
0
74 / 100

Mercedes’in büyük boyutlu ekranı, Tesla’ya Rakip

Mercedes’in büyük boyutlu ekranı, Tesla’ya Rakip oldu.Daimler, Tesla’nın elektrikli otomobil üreticisinin başarısının ayırt edici özelliği olan geniş dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemini aşmak için lüks Mercedes-Benz modellerinin neredeyse tüm gösterge panelini kaplayacak bir “Hyperscreen” ekranını tanıttı.

Bir video sunumunda Daimler CEO’su Ola Kallenius, ekranın bu yıl daha sonra tanıtılacak olan Mercedes EQS tam elektrikli sedan ile tanıtılacağını ve 700 kilometre (435 mil) sürüş menziline sahip olacağını söyledi.

Kallenius Perşembe günü bir konferans görüşmesinde gazetecilere verdiği demeçte, “Bu ekran için büyük bir müşteri talebi var,” dedi. Gösterge tablosunun EQS’de isteğe bağlı bir özellik olacağını söyledi, ancak alıcılardan “çok yüksek bir alım oranı bekliyoruz”.

56 inç (1422 mm) genişliğindeki ekran Tesla’nın 17 inç ekranından çok daha büyük.

Hız göstergesi, müzik ve navigasyon özellikleri gibi araç işlevlerinin yanı sıra ekran, yolcuların bazı araç işlevlerine erişmesine ve bazı pazarlarda sürücüyü rahatsız etmeden televizyon izlemesine olanak tanıyacak.

Mercedes'in büyük boyutlu ekranı, Tesla'ya Rakip

Tesla’yı Geçme Baskısı

Tesla, küresel elektrikli araç satışlarına hükmediyor ve Daimler gibi geleneksel otomobil üreticileri, pazar payı için rekabet edecek araçlar geliştirmeye çalışıyor.

Tesla’yı aşma baskısı, Avrupa Birliği ve Çin’deki daha sıkı emisyon standartları ve artan sayıda ülkenin 2030 gibi erken bir tarihte yeni benzinli veya dizel otomobil satışlarını yasaklamaya başlama kararı ile arttı.

Kallenius, ekranlardan elde edilen gelirin yanı sıra, Daimler, haritalar veya eğlence müşterilerinin indireceği gibi abonelik hizmetlerinde gelecekte karlı bir büyüme beklediğini söyledi.

“Tekrarlayan gelirlerden oluşan bu kar havuzunu artırmak iş stratejimizin bir parçası” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz