Ana Sayfa Güncel Renault EV’ler klasik modelleri yeniden canlandıracak

Renault EV’ler klasik modelleri yeniden canlandıracak

41
0
Renault EV'ler klasik modelleri yeniden canlandıracak
67 / 100

Renault EV’ler klasik modelleri yeniden canlandıracak

PARIS – Renault EV’ler klasik modelleri yeniden canlandıracak. Konuya aşina olan iki kaynak, yeni Renault CEO’su Luca de Meo’nun, satışları artırmayı ve zor durumdaki otomobil üreticisini yeniden konumlandırmayı amaçlayan bir geri dönüş planı kapsamında markanın geçmişinden en çok satan modellerini elektrikli otomobiller olarak yeniden canlandıracağını söyledi.

De Meo, şirketin iddiaya gireceği ürün yelpazelerine odaklanması beklenen strateji güncellemesini 14 Ocak’ta açıklayacak – Renault’nun geçmişine bir selam da dahil.

Zarar eden Fransız firma, COVID-19 salgınının sert bir şekilde vurduğu ve daha temiz araçlar üretme baskısı altında olan bir otomobil pazarında marjları iyileştirmek ve grubun performansını artırmak için teklifinde 2 milyar avroluk maliyet tasarrufu ve işten çıkarmayı duyurdu.

İki kaynak, markanın Fransız köklerine dayanmak istediğini söyleyen De Meo’nun, 1960’ların başında piyasaya sürülen, artık aşamalı olan Renault 4 küçük otomobillerinin elektrikli bir versiyonunu açıklayacağını söyledi.

Renault EV'ler klasik modelleri yeniden canlandıracak
Renault EV’ler klasik modelleri yeniden canlandıracak.Renault 4’ü temel alan Renault e-Plein Air EV konsepti, 2019’da klasik bir otomobil fuarı için yaratıldı. Renault Design ve bir yedek parça şirketi arasındaki bir işbirliğiydi.

Kaynaklar, R5 veya halefi “Super Cinq” i temel alan diğer bir popüler 1970 ve 1980 modelinin yeniden canlandırılmış, elektrikli bir versiyonu da olacak.

Renault yorum yapmaktan kaçındı.

Kaynaklardan biri, “Luca de Meo ürünlere çok odaklanmış durumda ve strateji planı da olacak” dedi.

Kaynaklar, diğer Renault markalarının yanı sıra, grup Alpine spor otomobil markası için üç yeni elektrikli model de sunacak.

Renault’nun zorluklarından biri, düşük maliyetli Dacia ve Rusya’nın Lada’sını da içeren markaların her biri için farklı kimlikler yaratmak olacak.

Şirket, daha az sayıda modele odaklanmak ve özellikle kompakt segmentte karlı ürünlere odaklanmak istediğini ve potansiyel olarak bazı pazarlardan çıkıp eski patron Carlos Ghosn yönetimindeki hacimlere dayalı küresel baskıyı tersine çevirmek istediğini belirtti.

Kaynaklar daha önce Reuters’e Espace minivanı gibi iyi bilinen ancak yavaş satan modellerin şu anda aşamalı olanlar arasında olabileceğini söylemişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz